GÜRBAĞ GROUP Şirketi OHİTAN ve NYN ortaklığından Bursa’ya 100 Milyon TL’Lik Hizmet

Başkan Altepe, kentin her köşesindeki derelerin temiz akması hedefiyle yapılan çalışmaları hatırlatarak, “Ovaakça Hasanağa kollektörleri inşa ediliyor ve 6 arıtma tesisiyle tüm ovada etkili olacak. Dürdane ile Geçit arasında ve Hasanağa ile Badırga arasında tüm ovadaki kollektörler toplanacak. Bu sayede tüm atıksular arıtma tesisine aktarılacak. Bursa’nın en önemli hattında 2,20 cm çapındaki dev kollektörler bağlanmış olacak. Uygulamanın toplam maliyeti de 100 milyon TL (100 trilyon) olacak. Bursa’nın her köşesi 2 yıl içinde pırıl pırıl olacak. Bu projeyle de Bursa, temiz çevrede de örnek olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’nin attığı tarihi adımla 2 yıl içinde Nilüfer Deresi’nin pırıl pırıl akacağını, koku ve kirliliğin de ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.
OHİTAN – NYN İnşaat adına konuşan OHİTAN Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağıban da “Bursa’nın en kısa sürede güzelleşmesine katkı sağlayacağımız için mutluyuz” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve Bağıban, hayırlı olsun dilekleriyle Bursa’ya ve Nilüfer Deresi’ne nefes aldıracak tarihi imzaları attı. BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, BUSKİ Genel Müdürü yardımcıları Güngör Gülenç, Talat Özen ve İsmail Yılmaz, NYN Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin İnanca ile OHİTAN – NYN İnşaat yönetim kurulu üyeleri de törende hazır bulundu.

Projenin detayları;
Ovaakça-Hasanağa Kollektör yapım işi kapsamında Uluabat, Çatalağıl, Karacaoba, Başköy, Gölyazı ve Fadıllı mahallelerinin atıksuları yeni yapılacak olan Fadıllı Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlanacak. Çaylı, Badırga, Konaklı, Büyükbalıklı, İrfaniye ve Hasanağa mahalleleri ve Nilüferköy, Aksungur, Ahmetbeyköy, Çağlayan, Dereçavuş, Geçit, Emek, Alaşar, Ovaakça ve Karabalçık mahallelerinin atıksuları Badırga-Hançerli bölgesine yapılacak olan atıksu arıtma tesisine bağlanacak. İş kapsamında 6 tane terfi merkezi, toplam 110 km kanalizasyon hattı, 8 km terfi hattı ve 7 km yağmursuyu hattı yapılacak.